Ağız ve diş sağlığı için Hindistan cevizi

Ağız ve dişlerimizin sağlığı için hindistan cevizi yağının faydaları

Çağımızda dünyada insanlar, haklı olarak sağlıklı beslenmek ve aynı zamanda göze hoş görünmeyi, bunuda doğal ürünler tüketerek yapmayı  adeta amac edinmişler.İnasanımızın yaptığı ve yapamaya çalıştığı nadir şeylerden biridir bu.  Benim bu yazımın konusuda hiç şüphesiz ki bu mövzudadur. Kısaca bu gün size hindistan cevizi yağından bahs edeceğim. Hindistan cevizi yağı cilt bakımından, yemeklere kadar oldukça çeşitli bir yelpazeye sahip olsada bu gün size hindistan cevizi yağının diş ve ağız için mucizevi faydalarından bahs edeceğim

Hindistan cevizi yağıyla gargaranın faydaları

ağız sağılığı önemlidir

– Diş çürümesinin tedavisi

– Ağız kokusu ortadan kaldırır.

– Diş eti kanamasını önler

– Diş beyazlatır

– Enflamasyonu önler (diş eti iltihabı)

– Diş lekelerini giderir.

Diş ve ağızdan başka..

– Kalp rahatsızlıklarını giderir

– Boğaz ağrıları için faydalıdır

– Bağışıklığı güçlendirir

– Damağı güçlendirir

Detoks etkili keşif

Bu Hindistan’da temizleyici ve detoks etkili bir prasödür olarak keşfedilmiştir.  Hindistan cevizi yağıyla gargara prasödürü: ağızda bir kaç dakika gargara yaparak, ağız içerisindeki bakterilerin yok edilmesidir. Gargara esnasında ağız içi bakteriler bu hindistan cevizi yağına yapışır ve yağ – gıda atıları ve bakteriler tükürükle organizmdan kolayca atılır.

Peki hindistan cevizi yağı nasıl kullanılır?

Hindistan cevizi

Kullanacağınız yağ ağız içinde emileceğinden organik yağ kullanmanız sizin için daha faydalı olucaktır. Bu prasödürü, öğle yemeğinden sonra, yatmadan önce veya sabah ta yapa bilirsiniz. Ancak  bu yağla gargara genellikle, sabah saatlerinde yapılır.

Hindistan cevizi yağı kısaca..

Hindistan cevizi yağı ile gargara ağız içi bakterileri ortadan kaldırırak ve ağız ve damak sağlığı için küçümsenmeyecek kadar yarar sağlar. Bu yöntemle, daha sağlıklı bir ağıza ve beyaz dişlere sahip ola biliriz.

Ağzınıza tahminen bir çorba kaşığı hindistan cevizi yağını alın. Çene ve ve boyun  kaslarınızı kullanarak ağzınızda çalkalayın. Ağzındaki yağ tükürükle karıştığında daha kolay olacak çalkalanacak.

Birkaç dakika gargara yapdıktan sonra ağızdaki yemek kalıntıları, bakteri ve diğer istenmeyen maddeler bu yağa karışır. Yağı tükettikten sonra ağzınızı ılık suyla durulayın.

Buna ek olarak, susam yağı ve zeytin yağı da çok faydalıdır.
Yorumlarınız bizim için önemlidir.
Paylaşmayı lütfen es geçmeyelim  😉  🙂 
Muradov

Muradov

Blogger

Bir Cevap Yazın