Tıpçılar asosyal mi?

Tıpçılar asosyal mi?

Asosyallik. Çevreyle İletişim Yetersizliğidir. Sosyal olmayan insan davranışları sergileyen bireye verilen ad. Kalabalık ortamlarda bulunmayı sevmeyen kişidir. Kimsenin olmadığı sakin yerler bu tip insanlar için her zaman ilgi çekicidir.

Tıpçı

Resamlık, hattat, tekvadocu, güreşçi, yazar, voleybolcu, iyi futbol oynayan, hukukçu, müzisyen, yazılım uzmanı ve bu alanlarda üniversite, ülke, dünya çapında önemli yerelere gele bilen aynı zamanda hekimliğini/öğrenciliğni yapıyorlar. Evet tıpçı ders zamanı bir anştayn misali odasına çekilir, kalınlığı dirsekle ölçülen notlarla komitesine hazırlanır.  Boş zamanlarında ise  bu vaktinin boş geçmemesi için, kendine bir şeyler katmak için uğraşır.

Bu yüzden “TIBBİYEDEN HER ŞEY ÇIKAR ARADA BİRDE DOKTOR ÇIKAR” derler.

Peki başlıkta belirttiğim soru veya düşünce nerden kaynaklanıyor diye soruduğunuzu duyar gibiyim. Bunun nedeni tıp veya diğer yüksek azim gerektiren meslek sahibi insanlar yada  bu mesleke aday olan bireyler tam olarak hedefe odaklandığı için çevresinde olup bitenleri görmez yada karışmazlar bu ise çoğu zaman bireyde sosyalfobi oluşmasına neden olur. Bunları analatarak söylemek istediğim: Tıpçı asosyal olmaz (olsa bile böyle devam ederse ileride sadece işe gelir reçete yazan robot vari bir hekim olur.) ama sosyalfobi olabilir onuda mezun olana kadar atlatır 🙂 .

Muradov

Muradov

Blogger

Bir Cevap Yazın